Interflux solder wire for robots NH1
– Alloy: Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5% tin, 3% silver, 0.5% copper)
– Flux content: 2.2% REL1
– Diameter 0.7 mm
– 500 g spool
Interflux solder wire for robots NH1
– Alloy: Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5% tin, 3% silver, 0.5% copper)
– Flux content: 2.2% REL1
– Diameter 0.7 mm
– 500 g spool
| Ausführung mit Flussmittel | Ja |
|---|---|
| Drahtdurchmesser | 0.70 mm |
| Flussmittelanteil | 2.20 % |
| Flussmittelstärke | schwach |
| Flussmitteltyp | REL1 |
| Gebindegröße in kg | 0.500 kg |
| Gewicht | 0,54 kg |
| Hersteller | Interflux |
| Legierung | Sn96,5Ag3Cu0,5 |
| bleifrei | Ja |
| no clean | Nein |